Prvopočátky kapely !T.O.O.H.! sahají až do roku 1990,kdy bratři Josef a Jan Veselý založili se svými dvěma kamarády kapelu Devastator. V roce 1991 odehrál Devastator několik živých vystoupení po pražských klubech a natočil neoficiální demosnímek "Rozklad",který nebyl nikdy šířen.Hudebně se jednalo o primitivní grindcore s vulgárními,ale i sociálně/kritickými texty a la Napalm Death. Věkový průměr byl 15let/bubeník měl 14roků/.

Roky 1992 a 1993 byli roky totálního úpadku.Ve zkušebně se spíš chlastá a hulí hemp,než hraje.Spoluhráči nejeví žádné hudební pokroky, a tak bratři hrají víceméně jen sami spolu.Koncem roku 1993 mění název z Devastator na !T.O.O.H.! a Josef odjíždí žít na venkov do obce Kánín na rekreační chalupu svých rodičů,kde vzniká nová zkušebna.Bráchové hrají stále ve dvou a v roce 1995 natáčí v říjnu/a během jediného dne ve studiu/ 16-ti skladbový demosnímek "Vy kusy mrdacího masa".Muzika je stále intenzivní grindcore,ale osobitě pojatý. Texty jsou nyní násilnické,negativistické a vyznívají dosti cynicky.Jedná se však o dosti drsný černý humor.Jedinou chybou je,že nahrávce chybí baskytara...

Krátce po vydání se bratři "schovávají" za pseudonymy Humanoid a Schizoid a do kapely přichází nový člen-kytarista Pavel Slavíček. V !T.O.O.H.! bude hrát na baskytaru a dostává pseudonym Android. V dubnu 1997 natáčí trio druhý demosnímek "Sen to není,nesmí"- který je první profi/páskou souboru a obsahuje 6 skladeb ve stylu grind/death. Tento snímek se šíří i do zahraničí/s anglickým bookletem a pod názvem "It's not,can't be a dream"/ a sklízí velice dobré ohlasy.

Začátkem roku 1998 dostává vyhazov z kapely /pro svůj slabý přístup/ basák Android a !T.O.O.H.! tím přestávají hrát naživo. V listopadu 1999 odcházejí Humanoid a Schizoid do nahrávacího studia a natáčejí 10-ti skladbové debutní cd “Z vyšší vůle“/From Higher Will/, které vychází o rok později a na vlastní náklady. Hudbu na “Z vyšší vůle“ je možné charakterizovat jako Psychopatický Grind/Death se zneklidňující atmosférou…a poprvé se zde představuje jako hlavní vokalista kytarista Humanoid,jehož exaltovaný křik se stává dalším poznávacím prvkem kapely. /Na demokazetách byl vokalistou bubeník Schizoid/.

!T.O.O.H.! začínají opět koncertovat a to pouze ve dvou,ale s na cd nahranou baskytarou. Ohlasy na debutní cd byli vesměs kladné,ale tak jako v minulosti si kapela nemohla dovolit promotion a tak je toto cd v podstatě neznámé… Rok po vydání dostávají !T.O.O.H.! nabídku od začínajících CZ/labelů Snuff prod. a Plazzma na vydání druhé desky,kterou začali bratři skládat ihned po nahrání té první. V listopadu 2002 odcházejí Humanoid a Schizoid do nahrávacího studia Hacienda a natáčejí své druhé album,které nese název “Pod vládou biče“ /Under The Reign Of The Whip/ a které vychází v létě 2003. V 10-ti nových skladbách rozvíjejí !T.O.O.H.! svojí originalitu a deska se dá charakterizovat asi jako Unikátní Grind/Death s Cizopasnými Elementy… Ohlasy na toto cd jsou opravdu vynikající. V červnu 2003 ještě nahrávají !T.O.O.H.! dvě nové skladby pro chystané split Ep ,které dodnes nebylo realizováno.

V únoru 2004 přichází do kapely nový člen –kytarista Wokis a o dva měsíce později basák Freedom. Kapelu kontaktuje Lee Barrett z Elitist/Earache. Kontrakt je začátkem července podepsán,třetí deska se bude nahrávat na přelomu listopadu a prosince 2004. Název? “Řád a Trest“. /Order and Punishment/.

 

Humanoid

Schizoid

Wokis

Freedom